OPEL 1,2 liter, typ 1210

Tak tenhle automobil byl poněkud, prubířským kamenem co tady u nás zvládneme.

Kamarád ho koupil od stejného zdroje jako jsem získal svěho Oplika já. Vůz byl nalakován a kompletně rozebraný. Měl být klempířsky a lakýrnicky OK, ale klempíře viděl tak akorát z autobusu a lak byl leckde poškozený. Spousta dílů v tom nepřeberném množství co k němu bylo, stejně chyběla.

No bylo sním hodně práce a stál na dílně celých 14 měsíců. Bylo potřeba zrevidivat a opravit rám, nápravy , sehnat správná kola a zrepasovat kardan. Motor a převodovka se také nevyhli GO. Nová lamela a repas přítlačného kotouče byly nutností. Bylo třeba předělat ovládání spojky a rozpadlý grafitový kroužek vyměnit za ložisko. Repase starteru, dynama, pumpy a čerpadla paliva byly nutné. Bylo třeba opravit a dotvořit těleso olejového čerpadla, které bylo celé rozpadlé. Motor po sestavení a osazení všemi potřebnými díly bez problému ihned naskočil a pěkně brumlá.Dále bylo třeba opravit systém pedálů a pák. Rovněž mechanický starter bylo nutno vyrobit nový. Elektroinstalaci jsem vyrobil celou novou, podle dobových schemat. S kastlí bylo moc práce a nedalo se toho udělat mnoho, protože už byla nalakovaná. Musel jsem vymyslet rám , který se potáhl střechovicí  a ten se pak přidělal na střechu. I nterier a sedadla nám udělal čalouník, knaší plné spokojenosti. Osazení oken a mechanizmů dveří byla strašná záležitost a dala nám zabrat, ale podařilo se.

Bylo s tím hodně co dělat a shánění. No ale nakonec tu stojí a jezdí pěkný automobil z 30. let a je moc sympatický a dobře se řídí.

Doporučuji též v sekci VIDEO shlédnout kinematograf.

 

Před renovací...

Podzim 2018

Po renovaci...

Jaro 2020