ARIEL 557 SV

Tak tohohle Ariela jsme koupili v Děčíně v příšerném stavu. Dotyčný prodával jen torso Arielo s německými plechy a spoustou neoriginálních dílů. No kamarád co ho koupil se ho nakonec začal bát a tak ho pustil dál. Nový majitel se rozhodl dát Ariela do stavu jak vyjel z továrny.

Takže začalo martýrium sehnat dokumentaci jak to mělo vypadat. Tady hodně pomohl předseda slovenského ARIEL klubu a pomohl i se spoustou dílů. Některé ložiska a díly jsem objednával  z Anglie. Motor nám pomohl vzkřísit pan Trylč, zkušený Arielista. Převodovka se dělala nová, protože to je ARCHER a ty prostě nejsou k mání. Tady pomohli staří nástrojaři a P.Šátek. Spojka komplet musela být vyrobena znovu. Nová kola od Kloudy, středy zůstaly. Přední kyvná vidlice byla nabouraná a křivá, museli jsme ji rovnat a pouzdřit. Rám vozil dlouho podle všeho sajdkáru a tak byl celý do vrtule, museli jsme rovnat a vařit. Rám sedla jsme dělali nový a potah je od Reka, včetně předku brašen. Nádrž pomlácená a kytovaná se vyspravila celá znovu. Nový výfuk sestaven a dovyroben z částí z Vintage Replica.Spousta a spousta drobností a dílů repliky a výroba. Elektroinstalace je komplet relika , kromě dynama a magnetky.

No bylo s ním hodně trápení a dost se to protahovalo. Nakonec se nám povedl v celé kráse nádherný stroj, o kterém kolegové říkají, že je to zatím nejpěknější kousek z mojí garáže. Motor má krásný a jemný chod a jízda je parádní.

Nezapomeňte na kinematograf v sekci video.

 

Před renovací...

Zima 2017

Po renovaci...

Podzim 2018