AERO 30 roadster, 4 sic

Tak tuhle Aerovku si koupil kamarád až na Moravě. Jeli jsme pro ní spolu v hrozném počasí a dost nad ní váhal, ale okouzlila ho natolik, že se nakládalo. Vůz byl docela pojízný, i když ho majitel startoval snad půl hodiny než se motor probral k životu. Velkou parádu nenadělala a tak jsme se dohodli na nikoliv renovaci, ale jen opravě všeho co bude třeba. No a nakonec se ukázalo, že motor je hodně po svých silných létech a potřebuje GO.

Kamarád si obstaral motor po GO od profesionála na tyto vozy a na nás zbyla jeho výměna, repase převodovky a brzd. Nová elektroinstalace a požadavek na předělání na 12V rozvody. Pak přišla perlička abych tam zabudoval VAPE zapalování.To byla docela výzva, protože nikdo s tím nechtěl nic mít a tak nakonec jsem to celé vymyslel a nakreslil. V podstatě jsem nahradil celé dynamo a zapalování. Zruční nástrojaři mi celý systém vyrobili ,no a po poskládání jsem s radostí konstatoval, že to moc pěkně funguje. No a ostatní byla rutina, opravil se lak, čalounění, dalo se nové čelní okno a pochromovat světlomety a nárazník. Nové disky i spneumatikama byly také nutností.

Když jsme ji dali dohromady, bylo VAPE velkým otazníkem, ale vše se ukázalo být perfektní a skvěle funkční. I po delší době funguje vše dobře. No a spokojený majitel má doma ,,Československého Jaguára´´ z 30. let.

Nahlédněte na kinematograf v sekci VIDEO.

 

Před renovací...

Zima 2017

Po renovaci...

Léto 2017