JAWA 23 Golden Sport

Tak tenhle stroj je v podstatě předchůdcem známého MUSTANGA. Mustang byl můj první motocykl už ve dvanácti letech mi ho táta pořídil za 500 Kčs od kolegy z práce. Tak jsem si chtěl udělat radost a vrátit se do dětství, a proto jsem zalovil v inzerci a objevil inzerát na Mustafu s doklady. Netrvalo dlouho a byl doma. Po prvním ohledání se mi zdálo, že něco není v pořádku a tak jsem začal zjišťovat proč je tam kulatý výfuk, jiné pérování, řídítka , a ukázalo se, že se nejedná o Mustanga jak bylo v dokladech napsámo, ale o jeho předchůdce vyrobeného na zakázku pro Německý řetězec NECKERMAN, který byl odvozen z Jawy 21 Pionýr, jako sportovní typ.

Po tomto zjištění jsem zaplesal a pustil jsem se do renovace skutečného GOLDEN SPORTU. Dnes jsem rád, že ho mám a je na něm pěkné svezení. A navíc má klasickou SPZ.

Rozdíly mezi MUSTANGEM a GS jsou patrné na první pohled jako, že výfuk je doutník, zakrytá zadní péra, kulatý kryt řetězu,šroubovací kastlík, řídítka s hrazdou. hranatý tachometr, samostatný blatník ve předu atd.

Před renovací...

zima 2007

Po renovaci...

léto 2008