MAICO 123 Stürm

Tak tohle je zvláštní stroj. Kamarád se do něj zakoukal neplánovaně v Chotusicích a jelikož chtěl něco neokoukaného, byl za chvíli jeho. Tím nám začala anabáze, která trvala skoro dva roky. Nevěděli jsme totiž co je to za motocykl. Původní majitel a částečný renovátor ho nazval podle motoru JLO. Zjistili jsme však, že firma JLO vyráběla pouze motory pro spoustu výrobců celých motocyklů. Dlouho jsme tápali, nikdo neznal ,ani v Německu nevěděli. No nakonec se mi podařilo objevit fotku zrenovovaného stroje jako unikátu v Německu. Po spojení s jeho majitelem jsme zjistili, že máme stroj od již zaniklé Německé továrny MAICO. Značku po válce pak získali Italové a do sedmdesátých let pod ní vyráběli teréní motocykly.

No pro nás bylo vyhráno, měli jsme MAICO 123 Vichr a bylo podle čeho dát stroj do původního stavu. Lak už byl hotový, tak jsem udělal GO motoru, elektroinstalaci, lanovody a dotvořil chybějící díly.Stejně jsem ho celý rozebral a po opravách dal zase do kupy.

Ve finíle vznikl pěkný a málo známý stroj s ohromně výkoným motorem a velmi pohodlným posezem. I když jde o malý obsah, motor má tah jako dvěstěpadesátka a je točivý. Peláší to moc pěkně...

Před renovací...

Jaro 2013

Po renovaci...

Jaro 2014